ENSK SK
 
 
 
Domov / Aplikácie / Recyklácia žiariviek / Technológia zrezávania koncov (ECT)  

Technológia zrezávania koncov (ECT)

End Cut Machine


Zrezanie koncov/vytlačenie vzduchom je overená metóda, ktorá umožňuje dosiahnuť pri recyklácii svetelných zdrojov výnimočne čisté sklo. Stroje na zrezávanie koncov spoločnosti MRT ponúkajú vysokú kapacitu a všestrannosť, vďaka čomu sa te šia vysokému záujmu recyklačných spoločností a tiež výrobcov svetelných zdrojov, ktorí recyklujú svoj vlastný výrobný odpad. Technológia zrezávania koncov spoločnosti MRT na separáciu rôznych množstiev fluorescenčných prachov, skla a kovov sa považuje za najlepšiu na trhu.
 

Pre štandardný dodávaný stroj na zrezávanie koncov je v ponuke aj rôzne voliteľné vybavenie, ktoré umožňuje prispôsobiť stroje rozličným požiadavkám.

 

AKO FUNGUJE STROJ NA ZREZÁVANIE KONCOV

Do stroja ECM sa podávajú žiarivky s rôznymi priemermi. Najskôr sa odstránia konce žiariviek, z ktorých sa potom prostredníctvom vytláčacích vzduchových dýz odstráni fluorescenčný prach. Na dosiahnutie čistej sklenenej zložky je mimoriadne dôležité zachovať vysokú úroveň presnosti. Ako technologický líder v priemysle môže spoločnosť MRT ponúknuť riešenie recyklácie svetelných zdrojov poskytujúce najčistejšie možné sklo, a to vďaka jedinečnému postupu vháňania vzduchu, kým je žiarivka ešte v pohybe. Konce žiariviek, sklo a prach sa následne zhromažďujú. Výhodou navyše je, že extrahovaný fluorescenčný prach je možné opätovne použiť.

 

 

 

Technická špecifikácia

 

Vstupný materiál

Žiarivkové svetlá

 

Dĺžky trubičiek: 600 - 1800 mm

 

Priemery trubičiek: 16, 26, 38 mm

Výstupné materiály

Čisté sklo, odpadové sklo, hliníkové pätice, fluorescentný prášok

Kapacita

Až do 5000 žiarovky za hodinu

Rozmery

4000 x 4000 x 2400 mm (dĺžka x šírka x výška)

Elektrická prípojka

400 V 50 Hz

Spotreba elektrickej energie

Max. 22 kW 

 

 

VOLITEĽNÉ VYBAVENIE

 

SYSTÉM NA DRVENIE KONCOVÝCH UZÁVEROV A PREOSIEVANIE

Systém na drvenie koncových uzáverov a preosievanie separuje železné kovy a hliníkové zložky od odpadového skla (olovnaté sklo koncových uzáverov).

 

ROZŠÍRENÝ STROJ NA ZREZÁVANIE KONCOV

Rozšírený stroj ECM umožňuje spracovať väčšie žiarivky. Maximálna veľkosť žiariviek pri použití tohto rozšíreného stroja je 2400 mm.


RADOVÝ HORÁKOVÝ SYSTÉM

Tento systém zrezáva žiarivky s použitím metódy tepelného nárazu. Zrezávanie žiariviek touto metódou umožňuje dosiahnuť ešte čistejšiu prachovú zložku. Na rozdiel od štandardnej metódy rezania kotúčom neostáva v prachovej zložke žiadne jemné sklo.  


ANALYZÁTOR MRT

Analyzátor MRT je detekčný systém, ktorý rozpoznáva a zhromažďuje rôzne množstvá fluorescenčného prachu s cieľom jeho opätovného použitia. Analyzátor vyžaduje radový horákový systém.

 

  Prevezmite si brožúru o stroji na zrezávanie koncov (482 KB) Get Adobe Reader

 

MRT and Arcon company logos